Apie mane

Mano nuotrauka
Lentvario biblioteka įkurta 1941 metais. Bibliotekos fondą sudaro 32000 egz. leidinių. Biblioteka turi 2500 nuolatinių skatytojų. Kasmet bibliotekoje apsilanko apie 35000 lankytojų. Adresas: Klevų al. 20, Lentvaris LT-25109 Tel. 8-528-28334, el.paštas lentvaris.m.biblioteka@gmail.com. Dirbame: pirmadienį-penktadienį nuo 10.30 iki 19.00 val.,šeštadienį nuo 9.00 iki 17.00 val.

2009 m. lapkričio 10 d., antradienis

,,STALO TEATRAS" SVEČIAVOSI LENTVARYJE

Lentvario biblioteka, dalyvaudama literatūrinėje–edukacinėje programoje ,,Laiko ratu", lapkričio 4 dieną surengė susitikimą su aktore, režisiere, dailininke Saule Degutyte, kuri 2004 m. įkūrė ,,Stalo teatrą" ir aktyviai dalyvauja knygų pristatymuose ir įvairiuose skaitymo skatinimo projektuose. ,,Stalo teatras" - tai jauna profesionalių menininkų trupė. Teatro spektakliai publikai pateikiami pasitelkus įvairius daiktus, kurie spektaklio metu atgija, įgaudami personažų veidus, balsus, likimus. Spektakliuose naudojamas tik gyvas muzikavimas. Tai stilingas ir jausmingas daiktų teatras, skleidžiantis ypatingą dvasinę energiją. Meninę idėją perteikia mus supantys, ar senovėje supę daiktai, kurie tampa lėlėmis. Toks interaktyvus bendravimo būdas skirtas vaikų skaitymo skatinimui, laisvalaikio užimtumo gerinimui bei socialinių įgūdžių – kūrybiškumo,saviraiškos, tarpusavio bendravimo ugdymui.
Lentvaryje ,,Stalo teatro" aktorė jauniesiems žiūrovams suvaidino keletą stalo spektakliukų iš interaktyvios programos ,,Pasakėlės ir žaidimai". Jie pamatė spektakliuką, sukurtą pagal anglų rašytojo Donaldo Bisseto pasakėlę ,,Vabalas ir buldozeris", ,,Pasaką be galo" ir ,,Muzikinę pasaką apie pelytę".Pagrindiniai renginio dalyviai buvo Lentvario pradinės mokyklos, Lentvario H. Senkevičiaus ir Lentvario 1-os vidurinės mokyklos moksleiviai, pedagogai bei kiti miesto gyventojai. Renginys vyko Lentvario parapijos namų salėje. Jaunieji žiūrovai pamatė, kad aktoriais gali būti šakutės, replės, cukrinės, kempinės, o vabaliukai, tigrai ir buldozeriai – poroloniniai. O kaip smagu buvo groti pačių sukurtame orkestre, sukurti vėją, lietų,saulę, griaustinį,pelytę, vilką ir kitus pasakos herojus ,,Muzikinėje pasakoje apie pelytę".

,,Stalo teatro" spektakliai skirti ir mažiems, ir dideliems, kurie vis dar laukia stebuklo. Aktorė kviečia mus apsidairyti aplink ir pamatyti, kad visą laiką mus lydi stebuklai, tik reikia juos pastebėti ir jais patikėti. Visi maži ir dideli įtraukiami į spektaklio kūrybą, turi galimybę patys improvizuoti ir parodyti savo kūrybiškumą. Spektaklis padeda vaikams netiesiogiai išgyventi situacijas, atskirti kas bloga ir gera, linksma ir baugu. 

Saulė Degutytė padovanojo Lentvario bibliotekai meninio ugdymo priemonių: modelino ir akrilinių dažų, kviesdama vaikus užsukti į biblioteką ir dalyvauti pasakų popietėse, kurių metu bus panaudotos šios priemonės.
Renginį rėmė Lietuvos Kultūros rėmimo fondas ir Vilniaus apskrities Viršininko administracija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą