Apie mane

Mano nuotrauka
Lentvario biblioteka įkurta 1941 metais. Bibliotekos fondą sudaro 32000 egz. leidinių. Biblioteka turi 2500 nuolatinių skatytojų. Kasmet bibliotekoje apsilanko apie 35000 lankytojų. Adresas: Klevų al. 20, Lentvaris LT-25109 Tel. 8-528-28334, el.paštas lentvaris.m.biblioteka@gmail.com. Dirbame: pirmadienį-penktadienį nuo 10.30 iki 19.00 val.,šeštadienį nuo 9.00 iki 17.00 val.

2015 m. kovo 9 d., pirmadienis

Vaidilutė Dovydaitytė vaikystės bibliotekoje


                        Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką“ kviečia žinomus Lietuvos žmones tapti savo gimtojo miesto bibliotekos globėjais, prisidėti prie įdomių ir vertingų bendruomenėms skirtų projektų įgyvendinimo. 
                      Radijo stoties M-1 informacijos tarnybos redaktorė, laidos ,,200 sekundžių informacijos” vedėja, žurnalistė Vaidilutė Dovydaitytė  mielai sutiko tapti Trakų viešosios bibliotekos Lentvario miesto filialo globėja, savo patirtimi ir idėjomis prisidėti prie bibliotekos kultūrinės veiklos paįvairinimo. Vasario 26 d. vykusiame susitikime viešnia dalijosi savo prisiminimais apie vaikystės biblioteką, pasakojo apie savo karjeros kelią. Vyko diskusija ,,Žurnalistika. Straipsniai. Interviu”. 


Vaidilutė dėkinga savo auklėtojai, lietuvių kalbos mokytojai Ritai Junevičienei už perduotas žinias ir paskatinimą imtis būtent šios veiklos. Ji prisiminė savo pirmąjį straipsnį parašytą šeštoje klasėje. Straipsnis buvo apie netinkamą komunalinių tarnybų darbą, nes išėjusi išmesti šiukšlių, Vaidilutė laukė apie valandą, bet atliekų surinkimo mašina taip ir neatvažiavo. Vėliau rašė straipsnius apie savo mokyklos, miesto bibliotekos renginius, kitų institucijų darbą. Baigusi Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnaziją, Vaidilutė įstojo studijuoti žurnalistikos į Vilniaus universiteto neakivaizdinį skyrių. Bestudijuodama universitete, dirbo rajono laikraščio ,,Galvė” žurnaliste. Vėliau teko dirbti BTV televizijoje, publicistinėje laidoje ,,Vietos laiku”. Prieš dešimt metų iš televizijos perėjo į radiją M-1 ir dabar praktiškai kiekvieną dieną galime išgirsti Vaidilutės balsą laidoje ,,200 sekundžių informacijos”. Dirbant radijuje ir televizijoje tenka išgyventi labai daug streso, kartais per vieną minutę reikia padaryti didelius darbus. 


Renginio dalyviai domėjosi žurnalistų etikos kodeksu ir įsipareigojimu jo laikytis, pasitikėjimu žiniasklaida, žurnalistinio darbo ypatumais, kaip imti interviu ir pateikti tinkamus klausimus, kokiomis asmeninėmis savybėmis turi pasižymėti žurnalistas. Vaidilutės nuomone, stiprus žurnalistas turėtų baigti ne tik žurnalistikos studijas, bet ir kitos srities, pvz. ekonomikos ar teisės. Tada jo negalės apgauti. Žurnalistė pasakojo apie straipsnių rašymą pagal piramidės formą, gebėjimą tiksliai atsakyti į 5 pagrindinius klausimus – kas?, kur?, kada?, kodėl?, kaip?                      Vaidilutė Dovydaitytė dalyvavo virtualios edukacinės bibliotekos, kurios iniciatorius Ugdymo plėtotės centras, kūrime. Šios bibliotekos paskirtis yra ne tik kaupti ir skleisti švietimo informaciją, bet ir pasiūlyti naują veiklos formą mokytojams, bibliotekininkams, menininkams ir kitų profesijų atstovams. Į ją galima dėti filmuotus švietimo renginius, interviu su žymiais žmonėmis, reportažus švietimo temomis. Vaidilutės kūrybinė serija ,,Eiti paskui svajonę” tapo dovana Lietuvos pedagogams. Serija pasakoja apie paprastus Lietuvos žmones pasiryžusius įgyvendinti savo svajones.

                      Tikimės, kad užsimezgusi šilta draugystė su Vaidilute tęsis ir toliau. Planuojami nauji susitikimai. Lentvario jaunimas išreiškė norą apsilankyti radijuje M-1 ir iš arti pamatyti žurnalistų darbą, o Vaidilutė linkėjo mums visiems atkakliai siekti savo svajonių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą