Apie mane

Mano nuotrauka
Lentvario biblioteka įkurta 1941 metais. Bibliotekos fondą sudaro 32000 egz. leidinių. Biblioteka turi 2500 nuolatinių skatytojų. Kasmet bibliotekoje apsilanko apie 35000 lankytojų. Adresas: Klevų al. 20, Lentvaris LT-25109 Tel. 8-528-28334, el.paštas lentvaris.m.biblioteka@gmail.com. Dirbame: pirmadienį-penktadienį nuo 10.30 iki 19.00 val.,šeštadienį nuo 9.00 iki 17.00 val.

2011 m. vasario 11 d., penktadienis

LENTVARYJE SVEČIAVOSI POETĖ ZITA GAIŽAUSKAITĖ
 Vasario 10 dieną Lentvario parapijos namų salėje vyko susitikimas su žinoma ir mylima vaikų poete Zita Gaižauskaite. Renginį, kuris buvo skirtas poetės 60-čiui paminėti, organizavo Lentvario miesto biblioteka. Poetė yra rašytojų sąjungos narė. Ji yra parašiusi ir išleidusi apie 30 knygelių vaikams. Jos knygos traukia mažuosius skaitytojus skambiais eilėraščiais ir spalvingomis iliustracijomis. Tęsdama geriausias vaikų poetų A. Matučio, M. Vainilaičio poezijos tradicijas, Z. Gaižauskaitė kuria klasikinį trumpą eilėraštį, tikrovę paverčiantį pasaka, pratinantį mažuosius pajusti gimtosios kalbos grožį. Poetė dažnai keliauja po Lietuva, tačiau Trakų rajone lankėsi pirmą kartą.

     
 Į susitikimą su autore buvo pakviesti Lentvario mokyklų pradinių klasių moksleiviai. Renginio pradžioje jaunieji poezijos mylėtojai padeklamavo Z. Gaižauskaitės eilėraščius. Poetė buvo sužavėta vaikų nuoširdumu ir išradingumu, džiaugėsi, kad jos kūryba yra mylima ir skaitoma. Į salėje esančius vaikus ji prašneko savo eilių posmais. Kartu su vaikais improvizavo, pasakojo kaip atsiranda eilėraštukai apie varliuką, kuris gyveno prieš šimtą metų, apie keliaujantį debesėlį, apie žiogą vasarojantį pievoje, apie lietų besitaškantį po balas, kalbėjo apie meilę ir pagarbą knygai, skatino vaikus atspėti, kokį eilėraščio žodį nutylėjo, padėjo vaikams inscenizuoti eiliuotą pasakaitę ,,Varliukas keliauninkas“. Vaikai aktyviai dalyvavo popietėje, uždavė daugybę klausimų, į kuriuos poetė dažniausiai atsakė eilėmis. Renginio pabaigoje moksleiviai dalyvavę poezijos skaitymuose buvo apdovanoti padėkomis su Zitos Gaižauskaitės autografu ir dovanėlėmis. Kiti renginio dalyviai taip pat prašė poetės autografo, o vienas berniukas priėjęs pasakė, kad jam labai patinka Zitos Gaižauskaitės eilėraščiai. Poetė atsakė: ,,Dėl tavęs aš pasiruošusi kurti naujus eilėraščius“. Susitikimus su skaitytojais Zita Gaižauskaitė vadina ,,maloniu egzaminu“, o jį išlaikiusi su palengvėjimu atsikvepia ir pagalvoja: ,,Ogi dar reikia rašyti...“ Poetė pasirašė bibliotekos svečių knygoje, padovanojo keletą savo knygučių.
 Džiugu, kad bibliotekos lentynose mirga ryškiaspalvės poetės Zitos Gaižauskaitės knygelės vaikams.

Zitos Gaižauskaitės poezijos skaitymų dalyviai

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą