Lietuvos bibliotekininkų draugija 2013 metų balandžio 23-iąją, Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, jau tryliktą kartą skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!”.
2013 metų Nacionalinės bibliotekų savaitė skirta  jauniesiems bibliotekų lankytojams: vaikams, paaugliams, jaunimui ir yra išskirtinė, nes bus vykdomas bendras Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir LIONS klubų projektas „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas“. Jo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų, jaunimo neskaitymo socialinę problemą ir skatinti mokyklinio amžiaus vaikus bei jaunimą skaityti, eiti į bibliotekas, jose siekti žinių, mokytis ir bendrauti su bendraamžiais. Bibliotekose sukauptos knygos, elektroninių informacijos išteklių kolekcijos – tai kūrybinės laboratorijos skleistis originalioms mintims, įkvėpimo šaltinis idėjoms ir pamatas ateities sėkmei.
Bibliotekų savaitės renginius pradės jau tradiciniais tapę vidurdienio skaitymai. 2013m. minime Prano Mašioto, vaikų rašytojo, pedagogo ir publicisto 150-ąsias gimimo metines. Šių metų balandžio 23 d. 12:00 val. visose Lietuvos bibliotekose bus skaitomi tekstai iš  šio rašytojo kūrinių. Ne viena karta užaugo su Prano Mašioto  rašytomis ar verstomis knygomis, kurios mokė gerumo, buvo  pirmieji gamtos, istorijos ir geografijos žinių šaltiniai.
Balandžio 23–29 dienomis Lietuvos bibliotekos kvies į  renginius, kurių  tematika glaudžiausiai siejasi su šiuolaikinio jaunimo interesais, poreikiais, pomėgiais ir įpročiais. Jaunieji lankytojai bus kviečiami ne tik skaityti knygas bibliotekose, bet ir jas vertinti, iliustruoti, rašyti apie jas komentarus socialiniuose tinkluose. Galės kurti ir savo knygas, naudodami šiuolaikinių technologijų įrankius. Bibliotekos kvies į protų mūšius ar žinių dvikovas, o dalyviai  atsakymus galės rasti tik pasinaudoję bibliotekose esančiomis knygomis ar duomenų bazėmis.
Gal visų atsakymų bibliotekose ir nėra. Bet čia yra žinių, kur tuos atsakymus rasti.
Internetas yra gerai. Biblioteka – geriau.
Kviečiame visus, norinčius dalyvauti Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiuose, informacijos teirautis artimiausioje bibliotekoje.
Lietuvos bibliotekininkų draugija, įkurta 1931 m., jungia apie 2500 narių. Pagrindinis jos tikslas – Lietuvos bibliotekų veiklos plėtra siekiant pagerinti visuomenės narių gyvenimo kokybę, jos socialinę, kultūrinę ir ekonominę raidą. Dinamiška aplinkos kaita įpareigoja bibliotekininkus nuolat diegti naujoves, ieškoti naujų lankytojų pritraukimo būdų, gerinti vartotojų aptarnavimą. Šiandien bibliotekos ne tik kviečia skaityti knygas, periodinius leidinius, dalyvauti įvairiuose renginiuose, bet ir aktyviai prisideda įgyvendinant strateginius Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Europos Sąjungos tikslus, tokius kaip mokymasis visą gyvenimą, socialinės ir skaitmeninės atskirties mažinimas.

Komentarai