Kūryba, jausmas, judesys...


                      Birželio  9 dieną Lentvario miesto biblioteka pakvietė jaunimą į ,,Kūrybines teatro dirbtuves“ su teatro ir kino aktoriumi, aktorinio meistriškumo pedagogu Mantu Cegelsku. Mantas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, vaidino Nacionalinio Kauno dramos teatro spektakliuose, lietuvių filmuose ir serialuose ,,Nekviesta meilė“, ,,Knygnešys“, ,,Nemylimi“, ,,Daivų keliais“, ,,Erotomotto“, taip pat trumpametražiuose filmuose, miuzikle ,,Kuprelis“, dalyvauja edukacinėse programose ir projektuose, veda kūrybiškumo ugdymo seminarus, režisuoja ir veda renginius.


 2012 metais stažavosi Vengrijoje, kur susipažino su naujausiomis šiuolaikinio šokio ir judesio metodikomis - gaga dance, weight-flow technique, dance and express therapy - kurių elementai, adaptuoti vaikams ir jaunimui, ugdo laisvą požiūrį į save, savo kūną ir judesį erdvėje. 

 Mantas taip pat veda aktorinio meistriškumo pamokas vaikų ir jaunimo teatro studijoje ,,Teatroforma“ Trakuose, kuri įsikūrusi Trakų kultūros rūmuose. Užsiėmimų metu jis sėkmingai panaudoja savo teatrinę aktoriaus patirtį, kalbėjimo viešai, vaidybinių etiudų, vaizduotės lavinimo, šokio ir judesio pratimus, kartu pasitelkiant vaikų ir jaunuolių kūrybiškumą. 


Renginio metu Mantas mokė, kaip galima išbandyti save kuriamose situacijose, kaip reikšti savo jausmus, lavinti viešojo kalbėjimo, geros artikuliacijos, bendravimo ir įtaigumo įgūdžius, kaip atsikratyti kompleksų ir baimių, kaip labiau pasitikėti savimi. Visą tai buvo atliekama įvairių užduočių ir žaidimų pagalba. Aktorius mano, kad šiuolaikinis jaunimas yra kompleksuotas, nevaldantis dėmesio ir nepaisantis autoritetų. Sužinojome, kaip galima „perlipti per save”, dėmesio telkimo pratimų pagalba išmokti klausytis, ką kiti kalba, scenos judesio užduočių pagalba išmokti labiau pasitikėti savimi ir tapti šiek tiek emociškai laisvesniais.


  Ypač visiems dalyviams patiko šmaikštus ir linksmas pratimas artikuliacijai lavinti. Dalyviams buvo išdalinti vyno kamščiai ir jie turėjo, įsidėję juos į burną, pasakyti savo vardą, pavardę ir adresą. Buvo labai linksma ir smagu klausytis, kaip visi stengiasi kuo geriau ištarti ir nešvepluojant tarti žodžius, nors tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. 

Šilto ir betarpiško bendravimo metu, Mantas pasakojo apie save, kaip tapo aktoriumi, kad mokykloje buvo gana išdykęs vaikas ir nepaklusnus paauglys. Tačiau savo gyvenimo kelią jis pasirinko labai atsakingai.
Aktorius kalbėjo, kad jam įdomiau dirbti su problemiškais ir vadinamais sunkiais vaikais. Tai yra tam tikras iššūkis, rezultatas pasiekiamas sunkiau, bet jis suteikia daugiau džiaugsmo. Valanda prabėgo nepastebimai bendraujant ir žaidžiant. Pabaigoje Mantas palinkėjo visiems geros vasaros, šaunių atostogų ir dar daugiau tokių linksmų ir naudingų susitikimų. 

Tokiu smagiu akordu ir paskutiniu renginiu buvo užbaigtas Teatro metams skirtas Lentvario miesto bibliotekos kultūros ir meno projektas ,,Nuo knygos iki meno“. Už mūsų bendruomenei suteiktą galimybę prisiliesti prie profesionalaus meno, esame dėkingi rėmėjams: LR Kultūros rėmimo fondui, Lentvario seniūnijai, Lentvario įmonėms ,,Rumida“ ir ,,Gijona“.
                                     

Komentarai