Apie mane

Mano nuotrauka
Lentvario biblioteka įkurta 1941 metais. Bibliotekos fondą sudaro 32000 egz. leidinių. Biblioteka turi 2500 nuolatinių skatytojų. Kasmet bibliotekoje apsilanko apie 35000 lankytojų. Adresas: Klevų al. 20, Lentvaris LT-25109 Tel. 8-528-28334, el.paštas lentvaris.m.biblioteka@gmail.com. Dirbame: pirmadienį-penktadienį nuo 10.30 iki 19.00 val.,šeštadienį nuo 9.00 iki 17.00 val.

2015 m. balandžio 14 d., antradienis

Didysis margutis Lentvaryje

Į Vaikų Velykėlių šventę Lentvario miesto bibliotekoje rinkosi vaikai, paskatinti „Naisių vasara“ skelbiamo „Vaikų Velykėlių“ konkurso. Buvo pakviesti H. Senkevičiaus gimnazijos trečiokai su mokytoja Irena Rudzis.


Su Vaikų Velykėlėmis vaikus pasveikino Velykų Zuikis ir Velykė. Vyko įdomūs pokalbiai apie svarbiausią pavasario šventę Velykas. Buvo prisiminta, kokia tai šventė, kaip ji buvo švenčiama senais laikais, kokių senovinių papročių būdavo laikomasi, kokie buvo velykiniai simboliai. Aptarta ir kaip mūsų protėviai kiaušinius dažė, kokius augalus naudojo. Pasirodo, kad vaikai žinojo daug senovinių apeigų ir tradicijų. Juos sudomino margučių spalvų reikšmė. Todėl velykų kiškis paaiškino, kad juoda spalva simbolizuoja Žemę motiną, raudona – šilumą, šviesą, žalia – pavasario augmeniją, javų daigus, geltona bei rusva – pribrendusius javus.


Svarbiausias renginio momentas buvo „Didysis margutis“, kurį puošė vaikai. Visą praėjusią savaitę maži ir dideli bibliotekos lankytojai spalvino ir karpė paruoštus kiaušinių trafaretus. Iš visų pasiruoštų karpinių buvo sudėtas didžiulis, 2 metrų aukščio kiaušinis-Velykų margutis, kuris gavosi labai simpatiškas, linksmas ir spalvingas.


Kokia šventė be linksmybių? Velykų zuikis ir Velykė pakvietė vaikus pažaisti smagių lietuvių liaudies žaidimų. Žaidėjai pasidalino į  dvi komandas: Kiškių ir Velykės. Vaikams reikėjo atlikti daug užduočių: greitai pernešti margutį iš vienos vietos į kitą ir ne paprastai paėmus į rankas, o padėjus ant šaukšto, sukti margučius, kad kuo ilgiau nesustotų, užrištomis akimis kiaušinius paimti iš vieno krepšelio ir nunešti į kitą bei kt.
Azartas buvo didelis, kiekviena komanda stengėsi laimėti. Geriausiai sekėsi Velykės komandai. Prizus už dalyvavimą gavo visi vaikučiai. 

Tradicinė šventė yra džiaugsmas ir pamokėle vaikams, nes vaikai sužino naujų tradicijų, žaidimų, papročių. Mes visi žinome, kad tradicijas reikia puoselėti, jas būtina perduoti iš kartos į kartą, tad tai ir stengiamės daryti.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą