Ilgaamžiškumu alsuojanti lentvariečių kūryba

Medžio dirbiniai turi gilias tradicijas. Archeologinių radinių duomenimis įrodyta, kad akmens amžiuje žmonės buityje naudojosi mediniais daiktais - dubenimis, šaukštais, kaušais, irklais ir kitais buities rakandais.
Vėliau atsirado įvairūs specialios buitinės paskirties reikmenys: žibintai, žvakidės, sietynai, pypkės, kandikliai, tabokinės, dėžutės papuošalams, klumpės, lazdos, plunksnakočiai, rėmeliai fotografijoms, vaikų žaislai, muzikos instrumentai.
Drožyba - tai taikomosios dekoratyvinės dailės ir skulptūros technika. Medis, kaulas, ragas, gintaras, plastikas ar kitokia medžiaga apdorojama drožiama, pjaustoma, skutama, lyginama  aštriais įrankiais kaltais, peiliu, pjūkleliu, grąžtais, o šiais laikais ir lazeriu. Drožėjas, norėdamas sukurti meno kūrinį, pirmiausia pasirenka medžiagą – medį, medžio plokštę, fanerą. Todėl jis turi žinoti medžio savybes: tvirtumą, atsparumą smūgiams ir spaudimui, jos spalvą, žinoti, kad visi medienos atspalviai, nors būdami skirtingi ir kontrastingi, visada sudaro harmoniją. Mediniai daiktai nuo neatmenamų laikų Lietuvoje dominuoja. Kad ir koks modernus, avangardinis, mistiškas bei viliojantis bebūtų šiuolaikinis pasaulis ir menas, visad po ieškojimų ir bandymų sugrįžtama prie to, kas sava, autentiška.


Lentvario miesto bibliotekoje vyko nuostabi autorinių darbų paroda ,,Ilgaamžiškumu dvelkianti kūryba“. Tai dviejų lentvariečių, buvusių klasiokų ir draugų Miroslavo Gucevič ir Jevgenijaus Bakum medžio drožinių pasaulis - meninės antikvarinės kopijos. Darbai atlikti iš medžio faneros, dominuoja kiaurapjūviai ornamentai, figūrinis pjovimas siaurapjūkliu.                
Miroslavas Gucevič gimė 1976 metais Lentvaryje, čia gyveno iki ketvirtos klasės, vėliau persikėlė į Suvalkiją, į Kybartų miestelį. Šiuo metu vėl gyvena Lentvaryje. Mokėsi Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykloje. Miroslavas nuo pat vaikystės domėjosi daile, meno darbais, jau mokykloje pabandė drožinėti. Pirmieji darbai atlikti 10-ties metų.

Pjaustymas siaurapjūkliais visų pirma yra kūrybiškas ir daug kantrybės reikalaujantis darbas. Kiekvieną darbelį autorius atlieka labai kruopščiai, pripildo meilės ir šilumos. Miroslavo žodžiais tariant, jis savo unikaliais rankų darbo kūriniais stengiasi atskleisti meno grožį, savitumą, kuris originaliai atsispindi medžio drožiniuose.

Jevgenijus Bakum, gimė Ukrainoje 1976 m. Lentvaryje gyvena nuo 3 metų, mokėsi ir baigė Lentvario 1-ąją vidurinę mokyklą. Vėliau profesinėje mokykloje įgijo autokrautuvo vairuotojo specialybę. Šiuo metu dirba AB „Lietuvos geležinkeliai “ vagonų tikrintoju-remontininku ir yra gražios ir gausios šeimos galva. Dar mokykloje Jevgenijus pradėjo domėtis drožyba ir išpjovomis iš faneros ir medžio. Tai tapo mėgstamiausiu jo laisvalaikio užsiėmimu. Jo darbai meniški, pilni meistro išmonės ir šilumos.
Miroslavo Gucevič ir Jevgenijaus Bakum darbai papuoštų ir praturtintų kiekvieno iš mūsų namus, suteikdami savitumo, jaukumo ir medžio magijos.
Komentarai