Popietė ,,Gyva knyga” Lentvario bibliotekojeSausio 20-tą dieną, trečiadienį, trisdešimt IIIa, IIIb ir Ib klasių gimnazijos mokinių kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis R. Junevičiene ir A. Markauskiene patraukė į Lentvario miesto biblioteką. Mokiniai pristatė penkias knygas paaugliams, dalyvaujančias „Metų knygos rinkimuose 2015“. Apie skaitytas knygas gimnazistai papasakojo išties įdomiu būdu - kalbėdami pačios knygos vardu.


              Pirmoji pretendentė buvo Renatos Šerelytės knyga „Rebekos salos“. Joje pasakojama apie nuovokią, perfekcionistę 15-metę mergaitę, staiga atsidūrusią kitokiame - penkių salų pasaulyje. Antroji knyga - Rebekos Unos romanas „Atjunk“. Kūrinyje pasakojama apie pasaulį, kuriame nėra likę jokių jausmų ir pojūčių, o pagrindiniai knygos veikėjai tetrokšta pabėgti nuo tokios juos supančios aplinkos. Trečioji pasakotoja kalbėjo Dainos Opolskaitės knygos „Eksperimentas gyventi“ vardu. Tai bevardės mergaitės pasakojimas apie gyvenimą vaikų globos namuose ir norą ištrūkti į nesuvaržytą, nuo nieko nepriklausomą gyvenimą. Ketvirtoji knyga – Kristinos Gudonytės „Jie grįžta per pilnatį“. Tai romanas paaugliams apie magišką ir paslaptimis apipintą Vilnių. Ir paskutinė, bet tikrai ne prasčiausia pristatyta knyga, buvo Akvilinos Cicėnaitės „Niujorko respublika“. Romane pasakojama apie Vilnių prieš 25-rius metus, paauglius bei jų šeimų santykius.


Po kiekvienos knygos pristatymo vyko diskusijos, nes rinkimuose dalyvaujančias knygas buvo skaitę daug mokinių. Kadangi jose nagrinėjamos jaunimui aktualios ir suprantamos problemos, mokiniai noriai diskutavo, karštai gynė savo nuomonę.


Renginiui artėjant į pabaigą, gimnazistai buvo paprašyti išrinkti geriausią metų knygą paaugliams. Jų manymu, tai buvo Rebekos Unos romanas „Atjunk“. Buvo nepamiršti ir knygas pristatę mokiniai – jie gavo po saldųjį prizą. Bibliotekos darbuotojos linkėjo jaunimui atrasti laiko skaitymui, domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir aktyviai balsuoti už patikusią knygą ,,Metų knygos rinkimuose“. Manau, kad šis renginys paskatino jaunimą labiau domėtis knygomis bei, žinoma, jas skaityti.         
                                                                                                Ingrida Jankauskaitė
                                       Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos IIIb klasės mokinė

Komentarai