Lentvario biblioteka – 2015 metų bendruomeniškiausia biblioteka Lietuvoje

Gera žinia pasiekė rajono bibliotekininkus Bibliotekų savaitės proga. Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialas  pelnė 2015 metų bendruomeniškiausios bibliotekos titulą.
Metų pradžioje Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, vienijanti 1275 savivaldybių viešąsias bibliotekas bei jų padalinius, paskelbė konkursą 2015metų nominacijoms gauti. Konkursas skatina kūrybingai ir inovatyviai dirbančias viešąsias  bibliotekas bei jų padalinius, įvertinant geriausius jų pasiekimus, informuoti visuomenę apie Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų išskirtinę veiklą, didinti jų žinomumą. Konkurse dalyvavo Trakų viešoji biblioteka, teikdama šias paraiškas : Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių – nominacijai „Biblioteka – mažųjų draugas“  ir Lentvario filialą – nominacijai „Bendruomeniškiausia biblioteka“ . Didelėje konkurencijoje nugalėjo pastaroji.
 Ši nominacija skiriama už įvairiapusišką veiklą ir iniciatyvas telkiant miestelio bendruomenę, bendradarbiavimą su kitomis joje veikiančiomis institucijomis ir organizacijomis. Įdomūs kūrybiniai sumanymai, gražūs ir prasmingi darbai, bibliotekos darbuotojų aktyvumas, jų švietėjiška, kultūrinė veikla lentvariečių bendruomenėje padėjo pelnyti šį garbingą apdovanojimą. 

  Daugybę metų Lentvario miesto biblioteka ne tik telkia gyventojus bendrai veiklai, bet ir juos ugdo, konsultuoja, teikia ir skleidžia informaciją, rūpinasi turiningu laisvalaikio praleidimu, taip pat dalyvauja įvairiuose bendruomeniniuose projektuose ir pati juos inicijuoja, palaiko skirtingas idėjas ir prisideda prie jų įgyvendinimo.
Vykdydama kultūrinę ir projektinę veiklą, biblioteka nuolat bendradarbiauja su Lentvario seniūnija, mokyklomis ir gimnazijomis, vaikų globos namais, lopšeliais-darželiais ,,Svajonėlė“ ir ,,Šilas“, pensininkų bendrija ,,Bočiai“, Lentvario kultūros rūmais, Lentvario Caritas vaikų dienos centru ,,Akimirka“, Trakų meno mokyklos Lentvario filialu. Bibliotekoje nuolat vyksta lentvariečių kūrybinių darbų, fotografijos, tapybos, medžio dirbinių, siuvinėtų darbų parodos. Biblioteką puošia meniški Lentvario pradinės mokyklos dailės studijos bei Lentvario gimnazijų auklėtinių darbai.
 

Skatinant vaikų skaitymą, organizuojamos ekskursijos pradinukams, kurių metu bibliotekos paslaugos pristatomos lėlių teatro pagalba. Bibliotekos darbuotojos sukūrė edukacinį spektaklį ,,Mildutė ir Reksas keliauja į biblioteką“. Kartu su Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija vykdomo dieninės vasaros stovyklos ,,Mano gimtinė ir aš“ veiklas. 2015 metais biblioteka dalyvavo ,,Teatriuko“ trupės kultūros projekte ,,Vaikų kambarys“. Tai skaitymo skatinimo projektas, skirtas miestelių ir kaimų vaikams, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija. Projekto dėka įvyko nuostabus koncertas Lentvario gyventojams seniūnijos salėje.


Lentvario biblioteka nuolat bendradarbiauja su krašto literatais, stengiamasi pristatyti jų kūrybą visuomenei. Vaikai ir suaugę kviečiami į kūrybines dirbtuves, edukacinius užsiėmimus, susitikimus su rašytojais, dailininkais, žurnalistais, kitais meno atstovais. Lentvario biblioteka dalyvauja suaugusiųjų švietime, yra vedami nemokami gyventojų kompiuterinio raštingumo ir interneto pradmenų mokymai, rengiami specialūs užsiėmimai, pristatantys elektronines paslaugas: el. deklaravimą, el. bankininkystę, el. duomenų bazes, darbo paiešką, nuotolinį mokymąsi, sveikatos paslaugas ir kitas. 2015 m. pabaigai organizuotame Naujametiniame bendruomenės vakare bibliotekos kolektyvas pasveikino ir pagerbė aktyviausius bibliotekos skaitytojus, rėmėjus, bičiulius.

  Bibliotekos sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo visuomenės požiūrio į ją, nuo bendruomenės dalyvavimo bendroje veikloje. Lentvario bibliotekos kolektyvas dėkingas savo bendruomenei už palaikymą, aktyvumą, norą bendrauti, domėtis, mokytis, kurti, dalintis patirtimi, ieškoti įkvėpimo.
Bendruomeniškiausios bibliotekos titulas įprasmina Bibliotekų metus, skatina būti reikalingiems  bendruomenei  ir įžiebia viltį, kad Lentvario biblioteka turės SAVO namus.
 

Komentarai