Coder Dojo programavimo pagrindų mokymai Lentvario bibliotekojeLentvario miesto bibliotekoje gegužės 16 d. vyko Coder Dojo programavimo pagrindų mokymai. Vaikus programavimo paslapčių mokė Lietuvos IT įmonėse dirbantys ir prie projekto savanoriškais pagrindais prisijungę profesionalai - Coder Dojo mentoriai. Vaikai, atėję į Coder Dojo užsiėmimą, buvo mokomi, kaip sukurti pirmąją interneto svetainę.

                 Coder Dojo yra pasaulinis savanorių vedamas judėjimas, kuris skatina 7- 17 m. vaikus, jaunimą ir jų tėvelius mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį. Coder Dojo skatina vaikus ir jaunimą domėtis programavimu, nes tai yra labai paklausi profesija, kurios specialistų Europoje ir visame pasaulyje labai trūksta. Coder Dojo reikšmė: coder – angl. k. „programuotojas“, dojo (tariamas ‚doudžeu‘) – iš japonų kalbos „mokymosi vieta“, senovėje tai buvo prie šventyklų prijungtos salės, kuriose buvo praktikuojama meditacija ir kovos menai. Coder Dojo idėją į Lietuvą atvežė skaitmeninius verslus praktiškai pažįstantis europarlamentaras Antanas Guoga. Jis, kaip aktyvus skaitmeninės rinkos darbotvarkės Europos Parlamente dalyvis, buvo pakviestas tapti šio tarptautinio projekto ambasadoriumi Lietuvoje. Lietuvoje bus surengta 60 programavimo užsiėmimų vaikams ir jaunimui. Tikimasi programavimo galiomis užkrėsti 6000 vaikų ir jaunuolių. Pagrindinis tikslas, kurio siekia Coder Dojo Lietuva iniciatoriai - bent keletas klubų, kuriuose vaikai nuolat galėtų tobulinti savo programavimo įgūdžius.


                      Pertraukėlės metu užsiėmimo dalyviai dalijosi įspūdžiais, vaišinosi sausainiais ir obuoliais, kalbėjosi su mentoriais apie naujausias informacines technologijas, apie galimybes su tuo susieti savo profesinę ateitį. Renginio pabaigoje dalyviams buvo įteikti „Coder Dojo“ maišeliai ir pažymėjimai, bylojantys, kad sudalyvavę „Coder Dojo“ renginyje įgijo programavimo supergalių.

Didžioji dalis užsiėmimų Lietuvoje bus vykdoma bibliotekose, kurios atlieka daugialypį vaidmenį bendruomenėse. Biblioteka yra visiems pasiekiama ir atvira erdvė, kuri turi puikų inventorių tiems Coder Dojo dalyviams, negalintiems naudotis nuosavais kompiuteriais. XXI a. bibliotekos įžengė į skaitmeninę erą. Coder Dojo projektas yra puiki galimybė pabrėžti šią svarbią bibliotekų funkciją ir atkreipti jaunosios kartos dėmesį į šių institucijų veiklos sritis.


Komentarai