Metų knygos rinkimai Lentvario bibliotekoje

Lentvario miesto bibliotekoje vyko renginys, skirtas akcijai „Metų knygos rinkimai 2016“. Šie rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu Lietuvos kultūros įvykiu. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos (nuo 2012 m.) bei skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra.

Lentvario biblioteka pakvietė jauniausius savo skaitytojus susipažinti su vaikams skirtomis knygomis, pretenduojančiomis į 2016 Metų knygos titulą. Į renginį atskubėjo Lentvario pradinės mokyklos 4c klasės mokiniai su mokytoja Edita Šestakauskiene. Bibliotekininkės išradingai pristatė vaikiškų knygų penketuką: Jurgos Baltrukonytės „Filmukai“, Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“, Gendručio Morkūno „Traškančios žvaigždės“ ir Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“, o vaikai paruošė linksmą vaidinimą pagal Nadios Kovaliovos knygą ,,Meškis ir žąsis“.  Renginio metu vaikai turėjo progą susipažinti su pristatomų knygų turiniu, pasiklausyti ištraukų bei išsakyti savo nuomonę tokiais svarbiais klausimais, kaip kodėl reikia skaityti knygas, kodėl nereikia bijoti išskirtinumo ar kokius sapnus jie mato. Daug emocijų sukėlė pasirinkto gyvūno dėlionė iš akmenukų. Pristatant knygą „Akmenukų pasakos“ vaikams buvo pasiūlyta sudėlioti kokį nors personažą. Vaikai pasirinko dinozaurą ir su dideliu noru kūrė jį iš akmenukų.

Renginio pabaigoje vaikams buvo pasiūlyta balsuoti už labiausiai patikusią knygą. Be didesnės konkurencijos laimėjo Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“. Valanda su knyga prabėgo nepastebimai. Pradinukai dėkojo už šiltas ir gražias akimirkas, praleistas su knygų herojais. Jie buvo pakviesti skaityti Vaikų knygų penketuką bibliotekoje, o už patikusias knygas taip pat balsuoti internete.


Komentarai