Mes savo lietuviškam žody gyvi...

           Paskutinioji pavasario diena Lentvaryje buvo ypatinga. Ji išsiskyrė savo neįprastu kultūros ir kūrybos puoselėjimu. ,,Mes savo lietuviškam žody gyvi..." - šiais žodžiais miesto bibliotekoje prasidėjo vienas įdomiausių mano vakarų.


           Kartu su kitais Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokiniais ir vyresniojo amžiaus kultūros puoselėtojais, Lentvario bibliotekoje susitikome pasidalinti savo kūryba. Šį vakarą susipažinome su Trakų rajono literatų brolijos ,,Aukuras“ kūryba bei pristatėme gimnazijos moksleivių kūrybos almanachus. Mokinių kūrybos almanachus pradėta leisti nuo 2010 metu. Jų sumanytojos ir sudarytojos buvo lietuvių kalbos mokytojos Ona Kovanienė ir Vida Varnienė. Vėliau prisidėjo ir lietuvių kalbos mokytoja Vilma Zadyrkienė. Almanachus padėjo kurti dailės mokytojos Asta Radimonienė ir Leonida Tamulytė. Jų mokinių sukurti darbai puošia almanachų puslapius. Nuo 2016 metų mokinių kūrybos almanachą kūrybinė grupė pavadino ,,Žingsniai“. Visas žmonių gyvenimas – žingsniai. Žingsnelis po žingsnelio gimnazistai bando tarti savąjį žodį. Tarėme žodį ir vakaro metu. Savo kūrybą skaitė moksleiviai Justinas Šimas, Rūta Jurkevičiutė, Jelena Ivanova, buvusi mokinė Lėja Virganavičiūtė. Taip pat savo mintimis pasidalijo Lentvario literatai Juozas Miglinas, Sofija Jezerskienė, Valerija Čigienė, Kazys Petravičius, Rūta Minkevičienė.
           Susitikimo pabaigoje buvome maloniai pakviesti išgerti arbatos. Tada ir prasidėjo betarpiškoji šio susitikimo dalis. Išgirdome daug įdomių gyvenimo istorijų, kuriomis su mumis draugiškai pasidalijo vyresnieji literatai. Ore tvyrojo gera nuotaika, o ausyse - skambus moksleivių bei senjorų juokas.


           Šis vakaras paliko man begalę puikių emocijų. Norėčiau, jog tokie susitikimai vyktų dažniau. Ne vien todėl, kad turėjome galimybę susipažinti su kūryba. Bet ir todėl, kad galėjome pabendrauti su skirtingo amžiaus žmonėmis, pasijuokti kartu su jais ir iš jų bei suvokti, jog mes visi esame vienodi ir kad visiems vienodai rūpi mūsų, lietuvių, kultūros puoselėjimas.


Komentarai