Vaikų diena Lentvaryje

Birželio 1-ąją  – Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjome Lentvario miesto bibliotekoje. Iš pradžių istorijos mokytoja Vaiva Urbelionienė 6b klasės mokiniams organizavo Protų mūšį. Jį sudarė 4 turai po 10 klausimų. Pirmame ture reikėjo atsakyti į klausimus iš Senovės istorijos: koks vyriausio grakų dievo vardas, kaip senovės Romoje buvo vadinami nekilmingi piliečiai, kas yra gladiatorius, kada žlugo Vakarų Romos imperija, kokia yra žydų religija, kas, pasak Biblijos, buvo Jėzaus tėvas ir motina ir t. t. Antrasis turas buvo iš viduramžių ir naujųjų laikų pradžios: kaip vadinosi vienos profesijos amatininkų susivienijimas, kokius žinote viduramžių architektūros stilius, kas atrado Ameriką, kas išrado knygų spausdinimo būdą, kas yra indulgencija, kas buvo reformacijos pradininkas ir pan.

 Trečiame ture buvo klausimai iš naujųjų laikų: kas yra giljotina ir Bastilija, kada prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas, kokia valstybė XIX a. turėjo daugiausiai kolonijų, koks išradimas davė pradžią pramonės perversmui ir t. t. Ir ketvirtas turas patikrino mokinių žinias iš naujausiųjų laikų istorijos: reikėjo žinoti paskutinį Rusijos carą, Vokietijos ir SSRS diktatorius, koks žmogus pirmasis pakilo į kosmosą, paaiškinti sąvokas Šaltasis karas ir Holokaustas ir t. t. Varžėsi 5 šeštokų komandos po 4 mokinius: Bananai, Kareivės, LMGV gvardija, BRB komanda ir Istorijos princesės. Protmūšį ir laimėjo pastarosios, surinkusios 36 taškus. Antroje vietoje liko LGMV gvardija su 28 taškais, trečioje – Kareivės ir BRB komanda su 27 taškais. Bananai surinko 19 taškų ir liko ketvirtoje vietoje.
                       Išsigiedrijus bibliotekos šeimininkės pakvietė vaikus paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną lauke ir bibliotekos kiemelyje spalvotomis kreidelėmis sukurti žydinčią gėlių pievą, o taip pat romantiškai pūsti mirguliuojančius muilo burbulus. Šventę užbaigėme prasminga ir gražia akcija ,,Taikos glėbys“. 12 val. renginio dalyviai kelioms akimirkoms apsikabino vienas kitą ir vienu metu ištarė žodį ,,TAIKA“. Šios pasaulinės apsikabinimų vardan vaikų ir jų taikios ateities akcijos tikslas – labiau įsiklausyti ir išgirsti kitą žmogų, kurti tolerantišką, draugišką bei vieningą Lietuvą, kurioje gera gyventi, o žmonės spinduliuoja supratingumu, geranoriškumu ir siekia santarvės.

Komentarai