Knygos pristatymas-degustacija

Prasidėjus Prieškalėdiniam laikotarpiui, niūrias dienas norisi pripildyti dėmesio kitiems, dalytis džiaugsmingu laukimu ir šiluma, užsiimti prasminga veikla.
                      Gruodžio 7 dieną Lentvario miesto biblioteka pakvietė lankytojus į susitikimą su knygos ,,Kruopos. Lengvai ir paprastai“ autore Lina Burdenkova.

                       Lina Burdenkova - vilnietė,  tinklaraščio ,,Miško žvėrys“ autorė, nuo vaikystės mėgstanti šeimininkauti virtuvėje. Augindama vaikus norėjo sveikai juos maitinti, kūrė ir tobulino įvairių kruopų patiekalus. Knygoje surinkta 100 receptų iš įvairiausių kruopų - avižų, bolivinių balandų, bulguro, grikių, kukurūzų, kuskuso, manų, miežinių, perlinių kruopų, ryžių, sorų. Autorė papasakojo kaip ruošė knygą leidybai:  kaip gamino patiekalus, juos ragavo pati ir davė ragauti šeimos nariams, keitė ir tobulino. Jos kolegė ir bendraautorė Asta Eigėlytė-Gunnarsson fotografavo pagamintus patiekalus ir dirbo su nuotraukomis. Ši knyga skirta tiems, kurie mėgsta gaminti skanų, sveiką, maistingą ir įvairų maistą. Gamindami namie tiksliai žinome, ką dedame į burną, galime rinktis maisto produktus be skonio stipriklių, konservantų ir kitų nereikalingų priedų. Gaminti namie galima paprastai, lengvai ir greitai - ypač šiais laikais, kai parduotuvėse gausus produktų pasirinkimas.

                      ,,Mėgstu geras knygas, gerą kina ir gerą maistą. Skanus maistas nebūtinai turi būti brangus - kruopos yra vienas pigesnių maisto produktų, bet iš jų gaminami patiekalai gali būti patiekiami ir prabangiausių vakarienių metu. Iš kruopų išsivirsite ne tik tradicinių košių, jos puikiai tinka įvairioms sriuboms, garnyrams, mišrainėms, pudingams, pyragams ir net gėrimams gaminti,“ - pasakojo Lina.


                      Ji atsivežė paragauti pačios pagamintų avižinių dribsnių ir bananų pyrago su razinomis ir šokoladu ir keksiukų iš avižinės košės. Jaukiai susėdę prie stalo bibliotekos bičiuliai ragavo patiekalus, dalijosi savo pastebėjimais ir receptais, daug klausinėjo apie kruopas, jų naudą, apie patiekalų gaminimo subtilybes, užsirašinėjo receptus ir naudingus patarimus. Sužinojo iš autorės, kad vertingiausios iš visų kruopų yra bolivinė balanda ir grikiai. Knygoje surinkti receptai nesudėtingi, jiems pagaminti dažniausiai nereikia specialių prietaisų ar indų. Daugeliui receptų reikiamus produktus lengva rasti mūsų parduotuvėse. Tai ypač patiko susirinkusiems.

                      Pabaigoje vaišinomės perlinių kruopų koše su spirgučiais. Renginys visiems labai patiko, suteikė daug  naujų žinių, supažindino su neatrastais kruopų gaminimo būdais.

Komentarai