Lentvario mokiniai susipažino su Sigutės Ach kūryba

Spalio 11 dieną Lentvario miesto biblioteka organizavo susitikimą su dailininke, knygų iliustratore, rašytoja Sigute Ach. Renginyje dalyvavo Lentvario pradinės mokyklos ir Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokiniai, mokytojai bei kiti miesto gyventojai ir svečiai.
 Dailininkė papasakojo apie savo kūrybinį kelią, apie leidyklos „Nieko rimto“ atsiradimą. 2001 m. kartu su draugu Arvydu Vereckiu ji įkūrė leidyklą, kuriai sugalvojo pavadinimą „Nieko rimto“. ,,Argi rimta yra piešti? Juo labiau sparnuotas karvytes ir svajojančius šuniukus?“ – juokavo Sigutė. Tačiau ši nerimta leidykla išgarsino jos vardą visoje Lietuvoje ir net plačiau. Iš pradžių Sigutė Ach leidyklai kūrė reprodukcijas, atvirukus, knygų skirtukus, o vėliau pradėjo iliustruoti knygas vaikams. Dailininkė iliustravo nemažai vaikų literatūros kūrinių: Šarlio Pero, Makso Frajaus, Vytauto V. Landsbergio, Eleanoros Fardžen, Violetos Palčinskaitės, Ramutės Skučaitės ir kitų autorių knygas. Taip pat parašė keletą autorinių knygų, kurios išverstos į ukrainiečių, rusų, italų kalbas. Jos  knyga „Ambrozijus, Purkius ir angelas" pripažinta gražiausia 2002 metų knyga vaikams (apdovanojimą skyrė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius).  Sigutės Ach kūryboje nėra liūdesio, nėra tamsių spalvų, visur  mieli paveikslėliai, svajingi angelai, visada besidžiaugiantys gyvūnėliai ir augalai. Visi piešinukai labai šviesūs ir gyvybingi.
„Sigutė Ach – taip pasirašau po savo paveikslais, freskomis, tekstais, iliustracijomis nuo 1998 m., nes šis nedidelis žodelis įsiterpdavo į mano kalbą gerokai dažniau, nei įprasta ir draugai ėmė mane pravardžiuoti Sigute Ach“ - pasakojo dailininkė.


Menininkė savo užsiėmimus vadina vaizduotės lavinimo ir turiningo bendravimo pamokomis, padedančiomis nusipurtyti rutiną ir pasvajoti. Kiekvieno vaizduotė unikali. Egzistuoja 5 vaizduotės kanalai: uoslė, rega, klausa, skonis ir lytėjimas. O šeštasis pojūtis – tai intuicija. Užsiėmimo metu dailininkė, rodydama popieriaus lape išlietą akvarelės dėmelę, pakvietė vaikus pasitelkti vaizduotę ir įžvelgti, kas tai galėtų būti. Kiekvienas pasinėrė į savo vaizdinių pasaulį. Vieni įžvelgė žuvytę, meškiuką, pyrago gabaliuką, kiti – širdelę ar pelytę. O tuo tarpu dailininkė mikliai kūrė savąjį vaizdinį – linksmą šuniuką arba sraigę. Sigutė pasakojo, kad tikru paveikslėliu piešinukas virsta tik tada, kai jam bus sugalvotas taiklus pavadinimas. Ir ne bet koks, o tiksliai apibūdinantis jo nuotaiką. Susitikimo pabaigoje kiekvienos klasės mokiniai gavo dovanų – paveikslą su Sigutės Ach palinkėjimu bei autografu, o visi renginio dalyviai gavo atsiminimui autorinius atvirukus su dailininkės autografu.

Susitikimas suteikė daug mielų emocijų, užkrėtė visus ramybe ir lengvumu. Dalyviai turėjo progą išlaisvinti vaizduotę, pasisemti įkvėpimo, betarpiškai pabendrauti su kūrėja. Dėkojame Trakų rajono savivaldybei ir Lentvario seniūnijai už galimybę organizuoti šį įdomų susitikimą.


Komentarai